Vitamín C v prášku 130 g

304,00 Kč
. Expedujeme ihned

Doplněk stravy - antioxidant stimulující obranyschopnost organismu.

Počet
Skladem

Vitamín C / L-askorbová kyselina/ je potřebný pro metabolismus aminokyselin, přispívá k udržení normální funkce imunitního systému, energetického metabolismu, nervové soustavy a podporuje běžnou funkci cév, chrupavek, kostí, kůže i zubů. Pomáhá opravovat tkáně a hojit rány, ochraňuje před nemocemi srdce, podporuje vstřebávání železa z potravy a snižuje množství riskantního LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi. Podle některých studií může vitamín C díky svému antioxidačnímu působení ochraňovat před určitými druhy nádorových onemocnění. Doplňování stravy vitamínem C může zkracovat délku a projevy nachlazení a podporovat obranyschopnost. Patří mezi vitamíny rozpustné ve vodě. Je bohatě přítomen v ovoci a zelenině.
 
 
Doporučená denní dávka vitamínu C je podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) 90 miligramů za den pro dospělého zdravého muže a 80 mg pro dospělou zdravou ženu. Maximální dávka by však měla být maximálně 2000 mg/den. Pokud pravidelně užíváme doporučenou denní dávku, jsme chráněni dostatečně proti nachlazení a běžné rýmě. Vyšší potřebu mají zejména kuřáci, lidé ve 304u a lidé, u nichž probíhá infekčních onemocnění.
 
Nedostatek se může projevit jako únava, svalová slabost, bolesti kloubů a svalů, krvácející dásně a častější infekční onemocnění.
Extrémní nedostatek (avitaminóza) způsobuje nemoc kurděje, která se projevuje chudokrevností, krvácivostí, vypadáváním zubů, otoky kloubů a dásní, křehkostí kostí, častými infekcemi, oslabováním svalstva a žaludečními vředy.
 
Rizika nadbytku
Vitamín C je považován za bezpečný, a to i při užívání vyšších dávek. Nežádoucí účinky jsou jen výjimečné při příjmu mnohem vyšších než doporučených množství. Patří k nim 375, zvracení, bušení srdce, 288 a bolesti hlavy. Jednorázově většina z nás zvládne přijmout pouze 250 mg, vyšší dávkování je třeba rozložit do více denních dávek.
V době onemocnění, při zranění, při kouření a dalších situacích, kdy je zvýšen oxidativní 304, potřebuje organismus běžně vyšší než doporučená množství. Užívání nad 2 000 mg denně může vést k tvorbě ledvinových kamenů a dráždit 310.
 
Použití: Doporučená denní dávka vitamínu C je individuální v závislosti na věku, pohlaví, fyzické a psychické zátěži a na ročním období. Práškový vitamín C se doporučuje užívat denně v několika malých dávkách nejlépe v nápojích – minerálkách a čajích. Teplota nápojů by neměla přesáhnout 40°C. 
Doporučené dávkování: DDD rozpustit v přiměřeném množství vody, 234 nebo ovocné šťávy a popíjet v průběhu dne. Dětem do 12 let polovinu uvedené dávky.
 
Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování!
Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy.
Není určeno dětem do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí!
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu!
 
 
INCI: Ascorbic acid
KH-h5105k3