Éterický olej Sibiřská jedle 10 ml

200,00 Kč
. Expedujeme ihned

Pro zklidnění a příjemné nadechnutí jako při procházce lesem.

Počet
Skladem

Jedli sibiřskou nalezneme v tajgových oblastech Ruska a Číny. Tato poměrně rychle rostoucí jehličnatá dřevina je citlivá na znečištění životního prostředí. Účinky jedlového éterického oleje na dýchací a pohybový aparát jsou obyvatelům Sibiře známy již staletí. Olej je velmi příjemný i dětem. 

INCI: Abies sibirica Needle Oil
VÝROBA: Parní destilace
ČÁST ROSTLINY: Jehličí a větvičky, šišky
ALERGENY: Limonen
VŮNĚ: Příjemně pryskyřičná, lesní, typická pro jehličnany
EXPIRACE: 24 měsíců
CHEMISMUS: Pinen, kamfen, karen, limonen, bornylacetát, karyofylen

CHARAKTERISTIKA: Žlutavá viskózní kapalina
DUŠE: Navozuje rychlé duševní uvolnění, výrazně zklidňuje při stresových situacích. Vhodná při duševním vyčerpání, špatných snech, psychické nerovnováze, poraženectví – dodává odvahu, posiluje sebedůvěru. Pomáhá při nespavosti. Podporuje koncentraci, posiluje, ošetřuje, očišťuje, detoxikuje. Přináší energii, vytrvalost. 
TĚLO: Podporuje tělo při zánětlivých procesech, regeneruje, tlumí bolest. Pomáhá vykašlávání, uvolňuje hleny a dýchací cesty. Je skvělou složkou přípravků napomáhajících při bolestivosti pohyboveho systému (zatuhlé a špatně pohyblivé klouby atd.). Zlepšuje prokrvení končetin. Jedle uvolňuje oblast srdce a srdce samotné. 
VYUŽITÍ V KOSMETICE: V koncentraci do 1 %: Éterický olej z jedle sibiřské je výbornou součástí masážních přípravků pro oblasti bolestivých kloubů a pro rehabilitační masáže. Zároveň jej využijete jako součást koupelových nebo sprchovacích přípravků, po koupeli pocítíte uvolnění dýchacích cest. Kvůli jeho vůni si jej oblíbíte jistě nejen při nachlazení. 

Použití

Do aromalampy, difuzéru: 5-10 kapek přidejte do vody, dle velikosti místnosti.
Na masáže: Použijte 2-5 kapek na 10 ml oleje nebo másla. 
Nepoužívat v těhotenství a u malých dětí. 
Nepoužívejte neředěné na pokožku.  
Uchovávejte mimo dosah dětí.
 

Skladování

Uvedená trvanlivost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C).
Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu.
Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře, ...
KH-h4125b