Apisan Jemný regenerační krém s vůní medu 5 ml

51,00 Kč
. 1-3 dny

Regenerační krém s medovou vůní

Počet
Skladem na externím skladu

Medový krém APISAN je bylinný regenerační krém s vysoce zjemňujícími účinky na pleť, který díky obsaženému medovému éterickému oleji může podporovat látkovou výměnu. Lze jej označit za luxusní přípravek pro péči o všechny typy pokožky.

Med je již odnepaměti znám jako potravina, kterou lze použít k oslazení 234 nebo do pečiva, ale i jako lidová medicína užívaná v době nachlazení, častého výskytu rýmy nebo chřipky. Je znám i jeho čisticí účinek na různá krvácející zranění, například odřeniny. Při sběru surovin včely navštěvují také velké množství léčivých rostlin, jejichž účinné složky se touto cestou dostávají i do medu. Ani med neunikl pozornosti výrobců kosmetiky. Použití v komerční kosmetice je ovšem velice obtížné, neboť rozředěním změníte jeho základní vlastnosti a nejedná se pak již o med, ale spíše o sladkou vodu, byť obsahuje ve zředěné formě vše, co v medu původně bylo. Pokud přidáte med do krému v účinném množství, po odpaření vody budete jako mucholapka. To je důvod, proč se obvykle do přípravků přidává jen tolik medu, aby se neřeklo, že tam není. Ale i tento nízký obsah cukrů je vítanou stravou pro různé kvasinky a plísně, které v kosmetickém přípravku nejen nemají co pohledávat. Takový výrobek je pak nezbytně nutné silně chemicky konzervovat proti mikrobiální kontaminaci. O negativních vlivech konzervačních složek na pokožku se není třeba zmiňovat. Řešení problému nabízí aromaterapie. Ona typická vůně medu je dána obsaženými éterickými oleji, které jsou jednou z komponent jak medu, tak i včelího vosku. Ve spolupráci s firmami zabývajícími se výrobou éterických olejů byla vypracována speciální technologie jejich vyzískání, a tím oddělení od cukrů. Na výrobu „medového“ krému APISAN jsou použity již tradičně rostlinné oleje.

 

Hlavní obsahové složky:
Rostlinné oleje: mandlový, jojobový, sezamový, z pšeničných klíčků, pupálkový, brutnákový, bambucké máslo, včelí vosk. Lecitin. Éterický olej ze včelího vosku. Emulgátory. Vita­miny A, E, F. Betakaroten, pantenol. Glycerin. Destilovaná voda.

 

Použití:
Po umytí obličeje nanesete na pokožku potřebné množství bylinného regeneračního krému a jemně vmasírujte. Po jeho aplikaci se pokožka neleskne.

 

Informace:
K ošetření obličeje před aplikací krému doporučujeme používat mycí prostředky neobsahující tenzidy, neboť je všeobecně známo, že tenzidy pokožku odmašťují a vysušují. Z tohoto důvodu nejsou vhodná mýdla a to ani tekutá. K tomuto účelu lze doporučit např. HY‑OLEJE (hydrofilní mycí oleje).

 

INCI:
Aqua, Juglans regia Seed Oil, 90% Cetearyl alcohol, 10% Sodieum cetearyl sulfate, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia chinensis Seed Oil, Glycerin, Butyrospermum parkii Butter, Sesamum indicum Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Cera flava, Oenothera biennis Oil, Borago officinalis  Seed Oil, Lecithin, Tocopheryl acetate, Panthenol, Sodium cetearyl sulfate, Urea, Lactic Acid, Thymus vulgaris Flower/Leaf Oil, Retinyl palmitate, Rosa damascena Flower Oil, Thymus serpyllum Oil, Salvia officinalis Oil, Lavandula hybrida Oil, Rosmarinus officinalis Leaf Oil, Eugenia caryophyllus Flower Oil, Citrus limon Peel Oil, Piper nigrum Fruit Oil, Eugenol, Limonene, Cera alba, Linalool, Citronellol, Beta-carotene, Allantoin, Geraniol, Melaleuca alternifolia Leaf Oil, Citral

 

Skladování:
Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C).

potřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

KH-h2017a