Dýňový olej 115 ml

263,00 Kč
. Expedujeme ihned

Chutný olej s vůní pražených oříšků.

Počet
Skladem

Olej má široké využití ve zdravé kuchyni. Má chuť po pražených oříšcích, je výborný do salátů a hodí se nejen do slaných, ale i do sladkých pokrmů. Olej lisovaný za studena obsahuje vysoké množství antioxidantů, obzvláště ceněn je také pro vysoký obsah zinku a selenu, nenasycených mastných kyselin a jodu. Získává se lisováním semen tykve obecné. 

INCICucurbita pepo Seed Oil
Fyzikální vlastnosti: tmavě červenohnědá olejovitá kapalina s typickou vůní jader
Relativní hustota: při 20 °C cca 0,920 g/cm³
Základní obsahové složky: nenasycené mastné kyseliny - hlavní podíl kyselina linolová (C18:2) cca 49 %, olejová (C18:1) cca 33 %; nasycené mastné kyseliny - palmitová (C16:0) cca 11 %; vitamíny (vitamín E: 80–600 mg/kg), fytosterol, lecitin, selen, organicky vázaný zinek

Použití

V kuchyni: Dýňový olej je výborné dietetikum. Dle vlastní chuti jej použijte do slaných i sladkých pokrmů. Využijete jej zejména při dochucování salátů, zálivek, dresinků, sýrů, kaší i masa. Není vhodný ke smažení, přepaluje se. Celkově podpoří vitalitu organismu, obsažené vitamíny působí antioxidačně. I díky obsahu zinku a esenciálním nenasyceným mastným kyselinám je nápomocný při řadě kožních nepříjemností.
KosmetikaPodporuje obnovu pokožky. Jedná se o nekomedogenní olej (index 2) vhodný pro mastnou a zralou pleť. Je skvělým nosným olejem pro éterické oleje. Přidává se do kosmetických a masážních přípravků. Může pomoci zklidňovat, zjemňovat pokožku, přispívá její regeneraci. Zkuste jej jako základ pro vlasové zábaly proti padání vlasů. Při potížích s lámavostí nehtů jím lze potírat nehtová lůžka.
Pro zvířata: Olej má řadu prospěšných složek, které jsou důležité i pro zvířata. Lze jej proto použít při přípravě krmení. 

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře.
KH-h5004u