Samea - rostlinná moučka 500 g

110,00 Kč
. 1-3 dny

Rostlinná moučka vhodná k omývání ovoce a zeleniny.

Počet
Skladem na externím skladu

Existují různé rostlinné části, které krom dalšího, v tomto případě nepotřebného, obsahují i významná množství slizovitých složek. Ty pak jsou známy tím, že jsou schopny působit jako emulgátor. Tedy způsobují, že se tuk stává vodou rozpustným. Drobné částice jemně rozemletých rostlin pak navíc působí i jako „rostlinný písek“. A tak mě napadla přímo kacířská myšlenka. Co s touto rostlinnou moučkou zkusit omýt nádobí. Stalo se. Ač jsem výsledek předpokládal, jinak
bych to ani nezkoušel, přesto jsem byl překvapen. Omyté nádobí – talíře, hrníčky, misky i hrnce a poklice byly naprosto čisté.

Experimentování s doslova přírodní mycí surovinou pokračovalo i na zcela jiné úrovni.Pokusní králíčci, v tomto případě bych měl spíše psát „králice“, ode mě obdržely vzorečky s doporučením na omývání např. ovoce před jeho konzumací, ať již dospělými či dětmi. I zde bylo hodnocení doslova jásavé. Mastné nečistoty včetně prachu na jablkách byly odstraněny. Testovaná novinka, jež obdržela jméno Samea, se osvědčila i u dalšího ovoce, jako jsou citrony, pomeranče, mandarinky, hrušky a další, ať již pro přímou konzumaci, či lisování šťávy. Omytím ovoce za pomoci
novinky z rostlinné říše, jej můžeme zbavit jak možných zbytků pesticidů používaných během zrání plodů, tak konzervačních postřiků proti plesnivění používaných po sklizni, před transportem.

V úvahu přichází i další nečistoty, jež mohou vzniknout ať již při skladování ovoce či zeleniny (např. výkaly hlodavců), či při transportu (prach, saze z výfukových plynů). Mnohé z těchto nečistot jsou nerozpustné ve vodě, je tedy nabíledni, že samotná voda na omytí nestačí. Samea, byť garantovaně neobsahuje žádné tenzidy, spolehlivě odstraní i mastný povrch, který je u některého ovoce zcela běžný, včetně dalších mastných nečistot. V neposlední řadě bych chtěl věnovat pozornost i rukám. I zde je Samea velice šetrným přípravkem. Když si vzpomenu, jen tak z potěšení si je s touto novinkou omývám. Nevysouší, dobře myje a hlavně nedráždí. Nelze se divit, že Samea svou jemností oslovila i ty, kdož mají problémy při používání běžných komerčních přípravků, či dokonce zdravotní potíže s pokožkou rukou. V závěru prezentace novinky Samea snad jen ještě jedna zajímavost. I pokud by snad opláchnutí novinky po omytí nebylo dokonalé a kdokoli včetně malých dětí Sameu pozřel, nic se neděje. Samea má potravinářskou kvalitu.

 

Použití:

Použití novinky Samea je jednoduché. Vzhledem k tomu, že se jedná o prášek, nikoli tekutinu, osvědčilo se na její aplikaci využití nerezové cukřenky na práškový cukr. Omývaný předmět  namočíme vodou a „pocukrujeme“ troškou Samey. Pak mytý předmět očistíme hubkou, u ovoce lze použít i kartáček, opláchneme vodou a vše je hotovo.

 

INCI:

Brassica alba Seed Powder, Brassica napus Seed Powder

KH-h5501i