Proatem 50 ml uvolňující prsní balzám

392,00 Kč
. 1-3 dny

Uvolňující balzám na hrudník a záda vhodný při chřipce a nachlazení

Počet
Skladem na externím skladu

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek.
V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu. Na pomoc při těchto nepříjemných potížích přichází balzám Proatem. Základ přípravku tvoří bambucké máslo, mangové máslo, jojobový olej. Balzám je vhodný pro jedince s velmi citlivou pokožkou, alergiky i pro kojence. Koncentrace silic v balzámu je nízká a záměrně jsou voleny silice s podpůrným účinkem.


Hlavní obsahové složky:

Bambucké máslo, mangové máslo. Jojobový olej. Třezalkový macerát. Lecitin. Éterické oleje: borovice, eukalyptus, badyán, čajovník, máta peprná, kajeput, mateřídouška, niaouli. Vitamin A, E.


Použití:

Směs éterických olejů obsažená v balzámu je obdobná s již známým přípravkem Atemol. Balzám Proatem je dobře roztíratelný, konzistencí podobný intimnímu balzámu Intimiss. Použití je individuální podle stavu potíží. Nejvhodnější však je dvakrát denně vetřít malé množství balzámu do oblasti hrudníku a zad. Pro zvýšení působnosti éterických olejů je vhodné překrýt ošetřené partie potravinářskou fólií a provést zábal (20–30 minut). V případě laryngitidy balzám aplikujeme i na krk.
Přípravek můžeme používat i v případě rýmy, pro usnadnění dýchání. Malé množství vetřeme na krku do jamky mezi klíční kosti, účinné složky se budou postupně uvolňovat a podporovat dýchání. Obsažené silice mají dezinfekční účinky, tudíž i prostředí okolo nás bude zbavováno nežádoucích mikroorganizmů.
V případě vysokých teplot můžete balzámem Proatem potřít chodidla, mnohé z obsažených silic působí na snížení teploty. Při používání balzámu dbáme na to, aby se přípravek nedostal na sliznice a do očí, zde by mohl způsobit nepříjemné chladivé až mrazivé pocity spojené se štípáním.


INCI:

Butyrospermum parkii Butter, Cera flava, Simmondsia chinensis Seed Oil, Canola Oil, Glycine soja Oil, Mangifera indica Seed Butter, Illicum verum Fruit Oil, Lecithin, Pinus sylvestris Leaf Oil, Eucalyptus citriodora Oil, Lavandula angustifoliaOil, Tocopheryl acetate, Mentha piperita Oil, Eukalyptus globulus Leaf Oil, Hypericum perforatum Leaf Extract, Melaleuca leucadendron Leaf Oil , Melaleuca viridiflora Leaf Oil, Melaleuca alternifolia Leaf Oil, Thymus serpyllum Oil, Thymus vulgaris Oil, Retinyl palmitate

KH-h2807d