Červená mandarinka je sklízena po dozrání. Éterický olej z takto získávaných plodů obsahuje více limonenu než mandarinka zelená. Na rozdíl od jiných citrusů není uváděn jako fototoxický.
INCI: Citrus reticulata Peel Oil VÝROBA: Destilace vodní parou ČÁSTROSTLINY: Ovocná kůra ALERGENY: Limonene, Linalool VŮNĚ: Nasládlá, květinová, lahodná, ovocná, sladší než u mandarinky zelené EXPIRACE: 15 měsíců CHEMISMUS: Limonen, pinen, linalool, terpinen, myrcen, cymen, thymol
CHARAKTERISTIKA: Žlutohnědá kapalina. Uvolňuje psychické napětí, rozptyluje úzkost, depresi, melancholii a smutek, osvěžuje, pomáhá při nespavosti, výrazně harmonizuje dětskou psychiku. DUŠE: Při hyperaktivitě, agresivitě a strachu u dětí. Při přetížení ve škole. Při nespavosti, smutku a nervovém napětí. Pomáhá při duševních krizích, uklidňuje choleriky. Pozvedává náladu, rozveseluje, podporuje inspiraci a dodává optimismus. TĚLO: Podporuje tok lymfy. Při problémech s trávením, mírní nadýmání, povzbuzuje chuť k jídlu. VYUŽITÍ V KOSMETICE: Při koncentraci do 1 %. Vhodná součást přípravků pro mastnou, nečistou, problematickou pleť. Přidává se do přípravků pro ústní hygienu, do masážních a koupelových přípravků. Lze ho využít při ošetřování strií a jizev. Pro svou jemnou vůni se výborně hodí i do dětské kosmetiky.
Použití
Do aromalampy, difuzéru: 5-10 kapek přidejte do vody, dle velikosti místnosti. Na masáže: Použijte 2-5 kapek na 10 ml oleje nebo másla. Nepoužívejte neředěné na pokožku. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Skladování
Uvedená trvanlivost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.
Varování
Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře, ...