Kadidlo bylo odpradávna významným vývozním artiklem, bylo ceněno již v období starověku pro širokou škálu svých účinků na tělo i duši. Bylo považováno za posvátné.
Hlavní účinnou látkou je kyselina boswellová. Tato sloučenina je špatně rozpustná ve vodě, ale dobře rozpustná v alkoholu. Kadidlo je proto ideální pro vytváření alkoholových tinktur.
Surovinou pro výrobu naší kadidlové tinktury je vysoce kvalitní kadidlo HOJARI získávané z kadidlovníku pravého (lat. Boswellia sacra/carterii) pěstovaného v Ománu v oblasti Dhófar. Tato oblast je od roku 2000 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO pod označením Land of Frankincense.
Podporuje normální stav kostí a kloubů, normální funkci střevního traktu, dýchacího a reprodukčního systému.